הגנה מהשמש – 8 טיפים כיצד תגני על עורך בימי הקיץ החמים

נכתב על ידי:

הילה דהן, מניקור ופדיקור רפואי

הקיץ אומנם טומן בחובו מגוון רחב של יתרונות ובראש ובראשונה, את האפשרות ללכת לים או לבריכה, אך יחד עם זאת, הקיץ מביא עמו גם את השמש היוקדת והיא כידוע, יכולה להיות מסוכנת. אז בכדי שתוכלי לעבור את הקיץ בשלום ולשמור על עור פנייך וגופך בצורה האופטימאלית מפני נזקי השמש, ריכזנו עבורך מספר טיפים ישימים, אשר יסייעו לך בכך:

טיפ 1: לא רק בים ובבריכה
לפני שניכנס לרזולוציות של עשי ואל תעשי, הטיפ הראשון נוגע לתפיסה ולהבנה כי השמש מסכנת את העור ולא רק כשאנחנו שוהים בים או בבריכה וגם לא רק בשעות הבוקר והצהרים המוקדמים. השמש מסכנת את עורנו, בכל פה שאנחנו נחשפים אליה ובעיקר, אם מדובר בחשיפה ארוכה. לכן, חשוב להקפיד וליישם את הטיפים הבאים בכל פעם שאת יוצאת אל השמש.  

טיפ 2: מסנן קרינה והכמות הנכונה
אז כולם יודעים עד כמה חשוב למרוח מסנן קרינה בכל חשיפה לשמש וכולם צודקים, באמת יש לזה חשיבות גבוהה לשמירה על העור.
מה שלא כולם יודעים זה מהן הכמויות אותו יש למרוח ולהלן התשובה: באזור הפנים כמו גם באזור הצוואר יש למרוח כפית של מסנן קרינה. באזור הגב והכתפיים, כמו גם באזור החזה והבטן יש למרוח 2 כפיות. (כמובן, במידה ומדובר בילדים, הכמות המומלצת תרד בחצי).
מבחינת מספר הקרם, ההמלצה היא על 30 SPF.

טיפ 3 היי חכמה בשמש
זה נכון שכובע רחב שוליים לא תמיד ישתלב בצורה הרמונית עם הופעת הלבוש שלך, אבל חשוב שתזכרי שהוא מגן עליך והבריאות שלך יותר חשובה מרמת המושלמות של ההופעה.
לכן, הקפידי על כובע ועל שימוש במשקפי שמש, בכל פעם בה את נחשפת לשמש.

טיפ 4: חפשי אזורים מוצלים
הדרך הכי טובה להגן על העור מפני השמש, היא פשוט להימנע משהיות ארוכות תחת קרני השמש. לכן, אם נגזר עליך להיות בשמש, הקפידי לחפש אזורים מוצלים (לעיתים אפילו בעת הליכה ברחוב, את עתידה לגלות שצד אחד של הרחוב מוצל יותר וצד אחר מוצל פחות).

טיפ 5: רשמי זה לא תמיד מדויק
אז נכון שיש תאריך רשמי בו הקיץ מתחיל ותאריך רשמי בו הקיץ מסתיים, אבל את השמש היוקדת, על נזקיה השונים, התאריכים לא באמת מעניינים. לכן, הקפידי להתמגן מפני השמש, כבר לפני שהקיץ הרשמי מתחיל וגם אחרי שהוא מסתיים.

טיפ 6: הקפידי על שעות החשיפה
ההמלצה היא לנסות ולהימנע מחשיפה לשמש בשעות בהן הקרינה נחשבת לחזקה ביותר, בין 10 בבוקר ל-16 אחר הצהריים – זכרי, שהימנעות שכזאת יכולה לסייע לך לכל הנושא של מניעת קמטים.

טיפ 7: בגדים מתאימים
אז נכון שזה לא אידיאלי ללכת עם בגדים ארוכים בקיץ, אבל אם את יודעת שנגזר עליך לבלות זמן רב תחת קרני השמש, ההמלצה תהיה על חולצת שרוול ארוך דק ועל מכנסי 7/8.

טיפ 8: הקפידי ליישם את הטיפים הללו
חשוב ליישם את הטיפים הללו בכל פעם שנחשפים לשמש, יש לזכור שהעור זוכר ובעתיד תכשירים קוסמטיים לא בהכרח יצליחו לתקן.. וגם אם עכשיו את צעירה ובריאה, זה לא מבטיח שהמצב יישאר כך, גם בשנים הבאות…