כל מה שרצית לדעת על קישוטי ציפורניים

נכתב על ידי:

דנה הראל, מעצבת שיער ומאפרת

בעבר, כאשר אישה הייתה רוצה להתקשט בציפורניים מיוחדות ומרשימות, הרי שהיא הייתה מורחת עליהן לק בצבע מסוים, בין אם זה בעצמה ובין אם זה בעזרת אשת מקצוע שמתמחה בכך. עם השנים, חל שינוי בתחום, באופן כזה שהיום נשים לא חייבות להשתמש בלק רגיל בשביל לקשט ציפורניים אלא אפשר להשתמש בקישוטים ייחודיים מסוגים שונים. 

במאמר זה נסביר מה זה קישוטי ציפורניים, איך יוצרים אותם, מי יכול לבצע את תהליך הקישוט, וכיצד אפשר למצוא אשת מקצוע שמתאימה לכך. מדובר בתהליך מאוד פופולארי ונפוץ אצל לא מעט נשים בגילאים שונים, ואין ספק שמדובר במוטיב שיכול להוסיף הרבה למראה הכללי ובפרט למראה כפות הידיים.

מה זה קישוטי ציפורניים ואיך יוצרים אותם?

קישוטי ציפורניים, הם למעשה דוגמאות שניתן לעצב בעזרתן את הציפורניים על ידי שימוש באלמנטים שונים, בין אם זה לקים ובין אם זה חומרים אחרים. ניתן למצוא מדבקות או פריטים אחרים שאפשר להשתמש בהם בשביל לייצר את הקישוט בצורה אופטימאלית על פי מבנה הציפורן, הגודל שלה והאופן בו האישה מעוניינת לקשט את הציפורן שלה. 

כל אישה יכולה לבחור, האם לקשט את כל הציפורניים שלה, בשתי הידיים, או שמא לקשט ציפורניים רק ביד אחד, ואולי אפילו בציפורן אחת. אין חוקיות בעניין. ישנן נשים הבוחרות לקשט כל ציפורן בנפרד, ישנן נשים הבוחרות לקשט כל ציפורן באופן כזה שהמכלול יוצר סיפור שלם, או בדרכים אחרות. בדרך כלל ההתייחסות היא לקישוט ציפורניים באופן כזה שיכול להוסיף למראה הכללי ובפרט למראה כפות הידיים. 

בשביל לקשט ציפורניים בצורה נכונה וטובה, רצוי מאוד קודם לבצע תהליך של ניקוי ציפורניים, אפשר גם להחליט האם לבנות ציפורן או לגזום אותה כך שהיא תהיה טבעית לחלוטין. יש להסיר ממנה כל סממן של צבע מלק קודם, ואז להחליט כיצד לקשט את הציפורן בעזרת צבעים מתאימים. יש להקפיד שהחומרים בהם משתמשים עמידים, אמינים ויכולים להחזיק מספיק זמן. 

אילו דוגמאות של קישוטי ציפורניים אפשר למצוא?

היום ניתן למצוא בשוק, הרבה מאוד סוגים של קישוטים. חלק מהקישוטים הם כללים למדי וניתן למצוא בכל חנות שמתעסקת במוצרים בתחום וכן אצל כל קוסמטיקאית או כל אשת מקצוע שמתעסקת בבניית ציפורניים וקישוטם. 

למשל, אפשר למצוא דוגמאות של כוכבים, ציפורים, סמלים של מזלות, סמלים של מאפיינים אלמנטים מהמזרח הרחוק, סימנים וסמלים דתיים או לאומיים, אפשר למצוא קישוטים של אגדות וסיפורים מוכרים ועוד. מעבר לכך, ניתן גם למצוא קישוטים מקוריים שנשות מקצוע יצרו בעצמן. שילובים של צבעים שונים, קישוטים בעלי אפיון אישי ועוד. ישנן מקשטות ציפורניים המציעות לאישה אפשרות לעצב בעצמה את הקישוט ובהתאם לדוגמא, היא מקשטת את הציפורניים שלה. 

חשוב לציין, להבדיל מקעקועים, קישוטי ציפורניים ניתנים להסרה בצורה יחסית פשוטה ולכן אפשר לבחור קישוט לתקופה מסוימת ולאחר מכן להסיר אותו ולהשתמש בקישוט אחר

איך בוחרים אשת מקצוע בצורה הנכונה?

דרך מרכז קוסמטיקאיות וטיפוח הגדול בישראל אפשר למצוא מגוון רחב של נשות מקצוע המתמחות בנושא של קישוטי ציפורניים. מדובר על נשות מקצוע עם ניסיון וידע נרחב בתחום. מדובר על נשות מקצוע שלמדו את התחום והתמחו בו, כך שיש להן הרבה מאוד ידע וניסיון, וכמובן את כל האמצעים והכלים הנדרשים בשביל לבצע את העבודה. 

בשביל לבחור אשת מקצוע בצורה נכונה, יש להשתמש בפרמטרים הבאים:

  • הניסיון שעומד לרשות אשת המקצוע והידע שיש לה
  • אופי וסגנון הקישוטים שהיא מציעה והדרך בה היא מספקת את השירות
  • זמינות לביצוע העבודה, בהתאם ללוח הזמנים והצרכים של האישה
  • בהתייחס לזמינות, יש לקחת בחשבון גם מקרים של תיקונים
  • עלויות הטיפול והאם יש להוסיף כסף עבור תיקון כזה או אחר
  • באילו חומרים היא משתמשת ועד כמה הם איכותיים ואמינים
  • האם היא מספקת שירותים בסטודיו שלה או גם בבית הלקוחה

 

ישנם מקרים בהם יש רצון לבצע קישוטי ציפורניים לקראת אירוע מסוים. אז צריך לוודא שאשת המקצוע זמינה ויכולה לעשות זאת בהתאם לצרכים של האישה וכמובן בצורה כזו, שהיא תוכל להגיע אל האירוע המדובר עם הקישוט הרלוונטי מבחינתה, ללא שום בעיה.